Hooaja lõpetamine 2016

« 1 kohta 3 »

Hooaja lõpetamisest 8.-9.okt.-l võttis osa 48 klubiliiget ja nende kaaslast 32-l mootorrattal. Peale lühitutvust uue BMW RnineT Scrambleriga jaguneti 4 võistkonda ja sõideti läbi “Eestimaa eriskummaliste kohtade” Nõiariiki, kus võeti mõõtu luuaviskes ja tugitoolijalgpallis. Hääletustulemused andsid sõidu ja selle jäädvustamise tiimivõidu Heino ja Marguse juhitud võistkonnale, kes väisasid mõisnik Fabian von Tiesehauseni pelgupaigaks 1520.a.ehitatud Kiiu mungatorni, Näkiallika Petsi iseäralikku tööriistamuuseumi ja Simson von Sekyli loomeradu (seal tehtud ülesvõtted sisaldavad tundliku materjali ja ei kuulu siinkohal avaldamisele). Selle tiimi teele Nõiariiki jäi ette ka eriskummaline ERM. Pidulikul õhtugalal autasustati tublimaid, s.h.üle jääkülma veega tiigi ujunud naiskangelast Aget.

Järgmise päeva hommikul külastati Uue-Antsla liikluslinna, kus testiti kaskadöörlikult uue katte saanud tuubirada ja lustiti põrkeautodega. Fellini kohvik Viljandis pakkus mõnusat lõunast linnupetet ennem tagasiteele asumist.

Klubi juhatus ja korraldajad tänavad kõiki osalejaid, kes vaatamata jahedale, tuulisele ja märjale ilmale hoidsid lippu kõrgel ja meele vankumatu!

Hooaja avamine 2016

« 1 kohta 2 »

BMW Motoclub Estonia selle aastane hooaja avaüritus toimus 21.-22. mail väljasõiduga Mulgimaale.

21.mai hommikul kogunes 54 klubiliiget ja nende kaaslast 40 mootorrattal United Motorsi juures Tallinnas. Peale hommikukohvi ja sissejuhatavaid jutte sõideti kaunilt looklevas pikas kolonnis Lahemaa looduskauneid teid pidi Altja kõrtsi, kus nauditi mustikakooki vahukoorega.

Edasi viis sõit Rakverre, seal külastati Eesti Politseimuuseumi. Peale kosutavat lõunapausi Barto Majas Kulina külas jaguneti teekatte-eelistuste põhjal kahte gruppi. Nn GS-grupp liikus edasi mööda kruusa- ja pinnasteid, teine grupp jäi truuks asfaltile. Grupid kohtusid taas ööbimispaigas Vanaõue Puhkekeskuses. Võisluspinget osavõtjatele ning põnevat kaasaelamist pakkus instruktor Arturi poolt korraldatud mees-mehe vastu turniirisüsteemis aeglussõiduvõistlus, mille haarava finaalsõidu võitis Tiit Normak, teiseks tuli Meelis Mehikas ja kolmas auhinnaline poodiumi koht kuulus Janar Pops´ile. Saun, jahutav jõgi ja Margus Kasteina oskusliku juhtimise all valminud karastusjoogid kindlustasid mõnusa enesetunde galaõhtuks valmistumisel. Õhtusööki ilmestasid rohked toostid ja sõnavõtud. Juhatuse liige Ulvar Mikk esitles klubiliikmetele mõtet luua kaasa heategevuses. Ta kutsus klubi liikmeid ülesse liituma sihtasutusega „Kadunud“ (www.kadunud.ee) ja aitama kaasa teadmata kadunud inimeste otsingutel, kus mootorratturid saavad tõhusat ja operatiivset koostööd teha. Kultuursel õhtul astus ülesse ka ans. „Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti“ koosseisus Kait Lukka, Elmar Liitmaa ja Tanel Talve. Üllatusesinemisega rõõmustas kohalviibijaid klubi liige Larianna Holm, kelle hoogsad mustlastantsunumbrid ei jätnud kedagi külmaks ja kindlustasid lärmaka kaasaelamise.

Pühapäeva veidi hilisemale hommikusöögile järgnesid terviseprotseduurid Energia talus. Seejärel keerati tsikli ninad tagasi põhja poole ja algas kodutee. Tagasi jõuti väsinute kuid õnnelikena ja positiivse elamuse võrra rikkamanaJ!

2016 ÜLDKOOSOLEK

101

19.jaanuari õhtul algusega kl 19 toimus von Stackelberg Hotel Tallinna Kaval-Antsu Talu/Tõllakuuris taasasutatud BMW Motoclub Estonia esimene üldkoosolek.

Koosoleku päevakorra kohaselt käsitleti alljärgnevaid teemasid:
1) 2015 hooaja kokkuvõte;
2) 2016 hooaja tegevus-ja kalenderplaan;
3) juhatuse valimine;
4) arengusuundade jm jooksvate küsimuste arutelud.

Klubi liige Heino Junolainen rääkis reisikogemustest eelmise aasta ülemaailmsele kokkutulekule BMW Motorad Days 2015 Garmisch-Partenkirchenisse.
finantsmanager Ander Toode andis ülevaate klubi fiskaal-majanduslikust seisust ning juhatuse liige ja BMW Motorrad sõidutreener Artur Kim läbiviidud ja planeeritavatest motokoolitustest.
Kinnitati juhatus ja arutati edasiste plaanide, arengute ning tegevuste üle.
Kohal oli 29 klubiliiget ja 7 klubiliikme kaaslast/kaassõitjat.
Õhkkond oli sõbralik ja töine !

üldkoosoleku protokoll 2016

(Rohkem pilte vt. Galerii).

Hooaja lõpetamine 2015

sündmustekalender

BMW Motoclub Estonia 2015 hooaja lõpetamise üritus toimus 17. – 18. oktoobril. Vaatamata hommikustele miinuskraadidele kogunes piisav hulk mootorrattureid, et koostada võistkonnad ja viia läbi võistkondlik orienteerumismatk, mille käigus oli vaja ülesse leida valik kirjeldatud kohtadest Eestimaal ning neis kohtades pildistada ülesse temaatilised võistlustööd. Õhtune lõpp-peatus ja kogunemiskoht oli Järveveere Puhkekeskuses Viljandimaal, Valma külas, Võrtsjärve ääres. Seal sai saunatada ning kuumemad seiklejad end jahutada välibasseinis. Meeleoluka õhtu käigus toimus ka piltide hindamine ja orienteerumisvõistluse võitjate väljaselgitamine. Võitjaiks osutus võistkond DREAM TEAM (koosseisu Reino Soots, Jaanus Silm, Kaido Kuus, Janar Pops ja Ulvar Mikk). Pühapäeval matkati üheskoos Tallinnasse tagasi. Osales kokku 46 klubiliiget ja nende kaaslast. (Rohkem pilte vt. Galerii).

Hooaja avamine 2015

mootorratturid
BMW Motoclub Estonia 2015 hooaja avaüritus toimus 23.-24. mail väljasõiduga Hiiumaale.
Koguneti mootorratastel laupäeva hommikul United Motorsi juures Tallinnas. Kui sissejuhatavad jutud räägitud ja hommikukohv joodud sõitis kokku kogunenud motoseltskond Lääne-Eesti looduskauneid teid pidi Rohuküla sadamasse, vahepeatus tehti Roostal. Praamiga mandri ja Hiiumaa vahelise veetakistuse ületamise järgselt külastati Vaemla villavabrikut ja seejärel jaguneti teekatte-eelistuste põhjal kahte gruppi. Nn GS grupp liikus edasi rohkem kruusa- ja pinnasteedel ning teine grupp sõitis põhiliselt asfaltkattega rajal. Grupid kohtusid taas Kõpu tuletorni juures, sealt edasi liiguti ööbimispaika Kalana sadamasse. Majututi Hõbekala külalistemajas ja Kalana Puhkeküla kämpingutes. Seejärel peeti maha mees mehe vastu turniirisüsteemis aeglussõiduvõistlus, mille võitis Janek Tabun F800GS-l, Heino Junolaineni (R1200GS) ja Einar Tumanski (R1200GS Adventure) ees. Seejärel saunatati ja söödi õhtust, tantsuhuvilisi lõbustasid kohalikud rahvamuusikud. Pühapäeval jätkati matka saare põhjaosas, muuhulgas külastati Eifeli torni ja lõunatati Roograhu sadamas. Avasõidust võttis osa kokku 80 mootorratturit koos kaasreisijatega.(Rohkem pilte vt. Galerii)