Hooaja avamine 2016

« 2 kohta 2 »

BMW Motoclub Estonia selle aastane hooaja avaüritus toimus 21.-22. mail väljasõiduga Mulgimaale.

21.mai hommikul kogunes 54 klubiliiget ja nende kaaslast 40 mootorrattal United Motorsi juures Tallinnas. Peale hommikukohvi ja sissejuhatavaid jutte sõideti kaunilt looklevas pikas kolonnis Lahemaa looduskauneid teid pidi Altja kõrtsi, kus nauditi mustikakooki vahukoorega.

Edasi viis sõit Rakverre, seal külastati Eesti Politseimuuseumi. Peale kosutavat lõunapausi Barto Majas Kulina külas jaguneti teekatte-eelistuste põhjal kahte gruppi. Nn GS-grupp liikus edasi mööda kruusa- ja pinnasteid, teine grupp jäi truuks asfaltile. Grupid kohtusid taas ööbimispaigas Vanaõue Puhkekeskuses. Võisluspinget osavõtjatele ning põnevat kaasaelamist pakkus instruktor Arturi poolt korraldatud mees-mehe vastu turniirisüsteemis aeglussõiduvõistlus, mille haarava finaalsõidu võitis Tiit Normak, teiseks tuli Meelis Mehikas ja kolmas auhinnaline poodiumi koht kuulus Janar Pops´ile. Saun, jahutav jõgi ja Margus Kasteina oskusliku juhtimise all valminud karastusjoogid kindlustasid mõnusa enesetunde galaõhtuks valmistumisel. Õhtusööki ilmestasid rohked toostid ja sõnavõtud. Juhatuse liige Ulvar Mikk esitles klubiliikmetele mõtet luua kaasa heategevuses. Ta kutsus klubi liikmeid ülesse liituma sihtasutusega „Kadunud“ (www.kadunud.ee) ja aitama kaasa teadmata kadunud inimeste otsingutel, kus mootorratturid saavad tõhusat ja operatiivset koostööd teha. Kultuursel õhtul astus ülesse ka ans. „Ajaratas Halastamatult Veereb Ei Teda Peatada Saa, Eriti“ koosseisus Kait Lukka, Elmar Liitmaa ja Tanel Talve. Üllatusesinemisega rõõmustas kohalviibijaid klubi liige Larianna Holm, kelle hoogsad mustlastantsunumbrid ei jätnud kedagi külmaks ja kindlustasid lärmaka kaasaelamise.

Pühapäeva veidi hilisemale hommikusöögile järgnesid terviseprotseduurid Energia talus. Seejärel keerati tsikli ninad tagasi põhja poole ja algas kodutee. Tagasi jõuti väsinute kuid õnnelikena ja positiivse elamuse võrra rikkamanaJ!